Nieuws

 


HOE GA JIJ OM MET REUMA?

Publicatie datum: 08-12-2011

Ben jij 16 – 25 jaar?
Volg dit voorjaar LIVE of zes avonden ONLINE de training en word samen met andere jongeren je reuma de baas!
 
Reuma Uitgedaagd! 
Trainingen voor en door jongeren met reuma (16-25 jaar)

  • ik vind het moeilijk om aan mijn omgeving uit te leggen wat ik wel of niet kan: hoe pak ik dit aan?
  • hoe vertel ik op school of werk wat ik heb?
  • ik doe graag aan sport, maar kan dat nog wel?
  • hoe houd ik de regie over wat er in het ziekenhuis gebeurt?
Deze en andere vragen spelen bij veel jongeren met reuma. De zelfmanagementtraining Reuma Uitgedaagd! helpt je om antwoord te vinden op deze vragen.
Samen met andere jongeren die ook reuma hebben, ga je aan de slag met onderwerpen als medicijnen, pijn, communicatie, relaties, intimiteit, bewegen, dipje en vermoeidheid.
De training wordt gegeven door speciaal opgeleide jongeren die ook reuma hebben.
 
Wat leer je o.a. tijdens de zelfmanagement training?
  • uitgaan van je mogelijkheden en talent!
  • omgaan met vragen en problemen en het leren aangeven van je grenzen
  • de regie over je leven in eigen hand nemen
  • het managen van je pijn en vermoeidheid
  • communiceren met je omgeving en zorgverleners
 
Over de LIVE training:
Samen met 10 - 15 andere jongeren met reuma en 4 trainers doorloop je de training tijdens een weekend van vrijdag 19.00 u t/m zondag 17.00 u. Voorjaar 2012 organiseren we de weekendtraining in Hotel & Resort Groot Stokkert in Wapenveld (Gelderland) op
 
  • 9, 10 en 11 maart 

Over de ONLINE training:
Samen met 5 andere jongeren met reuma en 2 trainers doorloop je de training zelf thuis online achter de computer. De online training duurt 6 weken met iedere week een chat met je groep en oefeningen voor thuis. Tussen de chatsessies door kun je het forum gebruiken om vragen te stellen aan de andere jongeren of je trainers en je ervaringen delen. Najaar 2011 starten er twee online trainingen op
 
  • 1, 8, 15, 22, 29 februari en 7 maart (woensdagavond 19.30 – 21.00 uur)

  • 3, 10, 17, 24 februari en 2 en 9 maart (vrijdagavond 19.30 – 21.00 uur)
 
Wat kost het?
Het kost je tijd en energie, maar het levert je heel veel op!
En in euro’s: de LIVE training kost € 125,-, de ONLINE training kost € 60,-
Maar: De meeste zorgverzekeraars vergoeden (groten)deels de training, afhankelijk van je aanvullende verzekering!  
 
Meer informatie en aanmelden?
 
De trainingen zijn mede mogelijk gemaakt door Innovatiefonds Zorgverzekeraars en Reumafonds

Hieronder zie je in twee filmpjes meer uitleg over de live én online training:






Meer nieuws

Poll

De afgelopen jaren liep het Gotcha spel als rode draad door het weekend heen. Wordt het dit jaar weer een weekend vol spannende achtervolgingen en sneaky moorden?? Voor degene die geen idee hebben wat Gotcha voor een spel is, hier een korte uitleg: http://nl.wikipedia.org/wiki/Gotcha_(spel)

Column

Samenwonen

Op de dag dat ik dit schrijf - het is eigenlijk nog ochtend, of misschien net niet meer, dat hangt ervan af, ik kan de kerkklokken hebben gemist of ze moeten nog komen - schijnt de zon. Ik lig in de tuin. Tussen de openslaande deuren van mijn kamer heb ik wat kussens gelegd, toch loopt er natuurlijk van alles aan mier en spin naar binnen. Straks zal ik moeten stofzuigen, maar nu maakt het niets uit. Een paar minuten geleden zag ik een groene vlinder voorbij komen, het was de eerste dit jaar.
Ik lig op mijn buik. Voor me zit de kat en als ik niet doorschrijf gaat ze op het papier zitten, dat doet ze altijd, ze houdt me zowel van als aan het werk. Er zijn paardenbloemen in het gras, een heleboel, tellen heeft geen zin. Er fluiten een heleboel vogels aar ik ken er geen een bij naam. 

» Lees verder

Het
weer

weer11°Min: 11° Max: 17°

Vrijdag 18 mei 2012

Jarigen

In mei jarig:

01 mei

Revlie - 23 jr

03 mei

Tessaz95 - 17 jr

04 mei

anikacornelisse - 20 jr

05 mei

Snakewomen86 - 26 jr

09 mei

Annelies - 20 jr

10 mei

Marloesss - 19 jr

11 mei

tante-t - 26 jr

11 mei

Sammsl - 21 jr

12 mei

zanzi - 24 jr

13 mei

bronsgeestvan - 27 jr

19 mei

boston terrier - 24 jr

21 mei

Daphne-x - 19 jr

22 mei

xpattytjex - 23 jr

23 mei

chantal2305 - 27 jr

29 mei

poisonivy - 29 jr

29 mei

Giulia - 20 jr

30 mei

SusanneP - 23 jr

Chat mee!

chat

Neem nu een kijkje of kom naar de chatavond! Di. 1 mei. 20 uur, log in